Aile Desteği

Bir ebeveyn olarak çocuğunuz için nelerin doğru olduğunu tayin ederken zorlanıyor musunuz ? Doğru olduğunu düşündüğünüz tavır, durum ya da söylevlerin olumsuz sonuçlar doğurduğunu mu görüyorsunuz ? Ualaşabileceğiniz yer yere ulaştınız ama promlemlerinize kalıcı bir çözüm bulamadıysanız, düşünmeniz gerekiyor artık. Ya gerçekten çocuğunuz ve sizin için gerekli bir yardım verilmemiş, ya da yaptıklarınızı hatalı yapıyorsunuz.

“Adam Ol Baban Gibi, Eşek Olma!”

Çocuğunuza anlatmak istediğiniz şeyleri yanlış anlıyor olabilir. ya da en kötüsü bizler yanlış anlatıyor olabiliriz. “Adam Ol, Baban Gibi Eşek Olma” Doğru olan şeyleri seçerken hata yapmamak her şeyden daha önemlidir. Bu yüzden kaygı duyduğunuz tüm sorunlarınızda elimizden geldiğince yanınızdayız !

Çocuğunuz Sizin Aynanız Değil, Aynınızdır !

Yaptıklarımızı yapan, dediklerimizi söyleyen, gittiğimiz yerlere giden, yediklerimizi yiyen, güldüklerimize gülen tünyanın en kıymetli hazineleridir çocuklarımız. Bu yüzden bilmeliyiz ki, hatalar varsa bizim hatalarımızdır !

  • Çocuğunuz yalan mı söylüyor
  • Sosyalleşme sorunları mı yaşıyor
  • Şiddete mi meyilli
  • Okuma Alışkanlığı mı yok
  • Ödev yapmaktansa haylazlık mı etmeyi istiyor vs.

Yalnız değilsiniz ! Tüm sorunlarınız için çok kolay çözümler olabilir. Bunların neler olduğunu biliyor musunuz !

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.