Google Drive Kullanımı

Google Drive ile videolar nasıl yüklenir

 

Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Drive, gittiğiniz her yere sunumlarınızı, raporlarınızı, dökümanlarınızı ve sevdiğiniz resimlerinizi götürmenizi sağlar. Ama bunu sizlere fiziki bir depolama aracı taşıyarak yaptırmaz. Bu değerli verilerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan tek şey internettir. Google Drive başlamak için tek yapmanız gereken şey bir Gmail hesabınızın olmasıdır. Hizmet size bir bulut depolama alanı vermektedir. Başlangıç seviyesi olan 15GB alanı ücretsiz olarak kullanmanıza imkan tanır. Daha yüksek boyutlara ihtiyacınız varsa, aylık ücretini ödeyerek farklı tipteki depolama alanı hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. Google Drive’ınAndroid veya IOS işletim sistemlerinde uygulamasını indirerek mobil cihazınızda da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle, uygulamaların basit ve anlaşılır olması kullanıcılara gayet iyi bir deneyim yaşatıyor.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

https://www.google.com/drive/adresindenGoogle Drive’a ulaşmanız mümkündür. Giriş yaptıktan sonra panel karşınıza çıkacaktır. Gayet anlaşılır ve basit bir paneli var. Dosyaların bulundu boş alana sağ tıklayarak. Dosya veya klasör yükleyebilir, yeni klasör oluşturabilir ve Google’ın diğer yardımcı araçlarına bağlanabilrsiniz. (Google E-tablolar, Google Dökümanlar vs.)

 

Bu kısımda bulunan herhangi bir dosyaya sağ tıkladığınızda indirebilir, başka bir Drive kullanıcısı ile paylaşabilir, yıldız ekleyebilir, Google araçları ile düzenleyebilir ve daha birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Yukardaki resimde görünenleri biraz daha ayrıntılı açıklayalım. Sol kısımda,

Drive’ım: Drive eklediğiniz dosyaları görmenizi yeni dosya eklemenizi sağlar.

Benimle Paylaşılanlar: Başka Drive kullanıcılarının sizlerle paylaştığı dosyalara ulaşmanızı sağlar.

En son: Yaptığın güncel hareketleri takip etmenizi sağlar.

Google Foto: Google fotoğraflar eklediğiniz dosyalar burada görünecektir.

Yıldızlı: Bazı dosyaları önem derecesine göre yıldızlayıp daha sonra bu kısımda kolayca bulmanızı sağlar.

Çöp Kutusu: Çöpe attığınız dosyalar burada görünür. İsterseniz buradaki dosyalara sağ tıklayıp geri yükleyebilir veya tamamen silebilirsiniz.

Yedeklemeler: Cihaz yedeklemeleri burada görünür.

Google Drive PC’ye Kurmak

Google Drive’ı aynı zamanda bilgisayarınıza da kurabilirsiniz. Kurulum için yapmanız gereken, tarayıcınızda Google Drive ana ekranında üst kısımda bulunan dişli çark simgesine tıklayın ve Drive indir yazan yere tıklayın, açılan sayfada işletim sisteminizi seçip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bilgisayarınıza Google Drive’ı kurduktan sonra masa üstünüzde bir klasör eklenir, istediğiniz dosyaları sürükle bırak mantığı ile yükleyebilirsiniz.

Google Drive Telefona Kurmak

Google Drive içinde ki dosyalara telefon veya tabletten de de ulaşmak mümkün, bunun için Android telefon kullanan kişiler buradan IOS için ise buradan indirecekleri uygulama ile paylaşıma açık tüm dosyalarına kullandıkları cihazlardan ulaşmaları veya kullandıkları cihazdan dosya yüklemeleri mümkün.

Google Drive Fiyatlandırma

Google Drive oldukça kullanışlı bir şekilde verilerimizi güvende tutan ve internetin olduğu her yerden ulaşmanızı sağlayan bir online depolama aracıdır. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.