Okul Eğitimi Sonlandı, Şimdi ?

Çocuğunuz okul eğitimini tamamladı, ama sosyal hayat içinde yeterinde yer edemiyorsa, burada ileriye dönük kesin kararlar almanız gerekecek. Önemli olan şeyin bir birey olarak çocuğun gelişimi, mutlu bir insan olarak yaşaması olduğunu unutmamalıyız.

İlerleyen Yaşlardaki “Öfke”

Özellikle herhangi bir alanda yetersizlik gösteren çocuklarımızda en sık gördüğümüz sorundur. Çocuklar ergenlik dönemlerinden sonra içlerindeki öfke halini kontrol edemez, kendisine, ailesine ya da etraftaki herhangi birisine bu öfkeyi yönlendirir. Bu istenmeyen durumların başında gelmektedir. Kısır bir döngü halinde çocuk kendisine yardım edilmesini istemekte, bunu fiziki dille yapmakta, ama bu dil gereğinden fazla şiddettli olduğu için de etrafındaki kişiler ona yardım etmek yerine onu yalıtılmış bir halde bırakmak zorunda kalırlar !!

 

Nasıl Çözeceğiz ?

Özellikle çözülemeyen öfke kontrolsüzlüğü davranışlarının hepsinin temelinde yatan sorunlardan ikisinin de sosyal varlık idiası ve hak arama olduğunu unutmamalıyız. Çocuk bir insan bir birey olarak var olduğunu bizlere kabul ettirmeye çalışmaktadır ve sosyal alanda söz hakkı istemektedir. Bakıldığında oldukça nesnel ve güzel talepler olduğunu görebilirsiniz.

  • Kendisine ve etrafına zarar veriyor
  • Sürekli eşyaları kırma eğilimi gösteriyor
  • Yaşı büyüdüğü için eğitim desteği alamıyor
  • Sizin yardım desteklerinizi istemiyor
  • Tıbbi süreçlerden istediğiniz sonuçları alamadınız
    ise , bizlerle görüşmeye gelin ! Belki de sorunların çözümü sizin düşündüğünüzden karmaşık değildir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.