Pan’ın Labirenti /Pan’s Labyrinth

Bu günkü filmimiz Pan’ın Labirenti /Pan’s Labyrinth . 2006 yılı yapımı olan filmimiz, bir çocuğun bakış açısının ne kadar farklı olabileceğini göstermesi açısından önemli bir film. Aslında Direk olarak özel eğitimle bir bağı yok. En azından daha önce paylaştığımız filmlere kıyasla yok.

Bu filmi izlerken özellikle, bakmamız gereken yer, eğer çocuklarımız ulaşamayacağımız kadar bize  uzaksalar (konuşmuyor, bakmıyor, dinlemiyor vs) neredeler ? Tam da burasına cevap veriyor filmimiz. Savaş sahnelerinden fantastik bir maceraya geçebiliyorlar. Yani şartlarınız ne kadar kötü olursa olsun, sığınacakları limanlarını her zaman üretebiliyorlar !

Üretme kelimesinin altınız çizmeliyiz. Zira Bu ürettikleri dünyaya dair iki yolumuz var. Ya hali hazırda kurulu olan dünya düzenimizle devam edip, çocuğun kendi dünyasında kalmasına göz yumacağız, ya da dünyamızı onun gözüyle yaşanabilir bir hale dönüştüreceğiz !

Filmi izlerken sormamız gereken sorular

  • Benden bu kadar uzak olmasının sebebi ne
  • Ben Pan mıyım, canavar mı
  • Sevdiğim şeyleri onun da sevmesini sağlamadan, ortak bir paydada buluşabilir miyiz?
  • Ona nasıl ulaşırım
  • BENİM DÜNYAM ONUN GÖZÜNDEN NASIL GÖRÜNÜYOR…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.